sedací soupravy, kožené sedací soupravy, rohové sedací soupravy

sedačka

Výroba a prodej sedacích souprav a postelí

Akční nabídka

Rady-informace

KDYŽ CHCETE kvalitní sedací soupravu na cirka 10 let a více, zajímejte se z čeho je vyrobená, protože právě zvolené materiály znamenají kvalitu a také cenu. Pokud chcete, aby vám sedací souprava vydržela hodně roků, měla by mít výplně- a to hlavně v sedácích pevnější-tvrdší, protože vždy tyto výplně s přibývajícím časem povolují, u kvalitních výplní je měknutí pozvolné, nepatrné, u špatných je sedačka za 2 roky prosezená.

CENA je jistý ukazatel kvality, ale pozor, když obchodník na nekvalitní zboží dá velký zisk, pak vás může vysoká cena klamat. Podezřelé by zákazníkovi měly být vysoké slevy. U nás slevňujeme pouze pár kusů za rok, jde o vystavené modely z obchodu nebo výstavy-ale pokud někdo neustále nabízí množství zboží s obrovskou slevou, měl by to být pro vás varovný signál, že nejde o kvalitní žádané zboží. Sami se zamyslete nad nelogičností nabídek některých firem když napíší: luxusní kožená sedací souprava za 40.000,-kč- když nešizené kvalitní kožené sedačky se pohybují od 60.000,-kč a výše. Trik je v tom, že u levného zboží, zneužívají slovo luxusní, aby ovlivňili váš úsudek.

SUNDAVACÍ-PRACÍ potahy u sedací soupravy mají nevýhody, a sice že nemůžeme látku správně vypnout a přistřílet na kostru aby držela tvar. Na tyto sundávací potahy se používají levné, většinou bavlněné látky, protože u kvalitních látek by jste v pračce zničili impregnaci-ochranu kvalitní látky. Dnešní moderní látky se vodou ručně čistí přímo na sedačce, jde o nanovláknové látky a jiné nešpinivé úpravy.

SEDACÍ SOUPRAVY s dřevěnýma područkama dnešní zákazníci, až na vyjímky, nekupují, protože opírat si lokty o tvrdé dřevo područky není pohodlné, když si vyberete kvalitní látku, tak vám i na područkách vydrží. Z těchto důvodů dřevěné sedací soupravy moc v obchodech neuvidíte.

ROZKLÁDACÍ sedací soupravy se dělí na příležitostní spaní pro návštěvy, a na časté až každodenní spaní, kde jsou logicky vyšší nároky na kvalitu lůžka a hlavně plochu lůžka. Vy zákazníci jste různě nároční na kvalitu spaní, a tak si předem promyslete kolik cm právě vám stačí, protože existuje cirka 10 druhů rozkladů a u každého druhu rozkladu se dociluje různých velikostí lůžka. Obecně platí pravidlo, čím je větší lůžko, tím je větší risiko nějaké destrukce. U některých rozkladů je lůžko celistvé, u některých jsou spáry, což někomu vadí.

KVALITNÍ LÁTKY musí být vyrobeny z umělých vláken: PES, PAN, ACRYL. Přírodní vlákna jako například bavlna jsou příjemné, ale hůře se čistí a mají kratší životnost. Mnoho látek je z kombinace přírodních a umělých vlákem, aby se dosáhlo kompromisu. Jistým ukazatelem jsou atesty ze zkušebem, ale pozor, říká se, že papír snese všechno. Za 16 let praxe jsem viděl několik látek, které měly papírově výborné atesty a po roce užívání byly reklamovány. Dobrý prodavač by vám měl na obchodě poradit, samozřejmě když je odborně zdatný.

VÝPLNĚ nabízíme studené-líné pěny, ocelové pružiny vertikální i horizontální, gumové pružiny, lamely, PUR pěny, žíně. Každému zákazníkovi vyhovuje svým charakterem jiná výplň, takže říci která je nejlepší je zavádějící informace. Samozřejmě, co se týče životnosti jsou mezi nimi jisté rozdíly, ale záleží hodně od kterého kvalitního dodavatele jsou tyto materiály. Pokud vážíte více kg, má to vliv na správný výběr výplňí, například lamely, které mohou praskat jsou nevhodné. Protože sedák nese váhu celého těla, je strašně důležité aby byl dobře vyroben, což znamená, že musí být napevno čalouněn, varuji Vás-pokud sedák je volně čalouněn nevydrží dlouho, vysedí se a často vyjíždí ven. Na našem obchodě vždy individuálně radíme zákazníkovi-pokud má o to zájem, část zákazníků kupuje sedačku podle pocitu líbení a ne podle technických parametrů - sedací soupravy Praha - SEDAKO.